logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Staň sa dobrovoľníkom!

Anička Gurovičová

Prvýkrát, keď som vstúpila na pôdu Nitrianskej komunitnej nadácie, vôbec som netušila, ako dlho tam ostanem a čo mi to prinesie. Mala to byť len mesačná prax, ale ja tu zapúšťam korienky už tretí rok. Robím to s radosťou, entuziazmom a elánom. Hoci som neočakávala žiadnu odmenu, predsa len som ju dostala. Vďaka práci v NKN som si totiž našla množstvo nových priateľov, dostala som sa na zaujímavé miesta a naučila som sa veľa užitočných vecí. Človek musí na sebe pracovať. Mňa pod svoje krídla zobrali moje ženušky z nadácie a ja som im za to veľmi vďačná. Každou minútou svojho času, ktorú mi venovali, každým spoločným rozhovorom ma tvarovali. Vďaka ich podpore som získala vieru vo vlastné schopnosti a pochopila som, že, ak sa mi na svete niečo nepáči, dokážem to zmeniť."  

Kristínka Zaťková

Keď ľuďom poviem, že robím dobrovoľníčku, zvyčajne nechápavo krútia hlavami. „To akože pracuješ zadarmo?!“ Nie, nepracujem zadarmo. Robím to, čo ma baví a za odmenu okrem dobrého pocitu, dostávam denne jedinečné príležitosti stretávať sa s inšpiratívnymi ľuďmi a učiť sa veci, ktoré vám v žiadnej škole nepovedia. Teraz možno nedostávam výplatu, ale skúsenosti, ktoré získam, mi raz určite pomôžu zamestnať sa a to je v dnešnej dobe omnoho cennejšie ako pár eur z brigády."

 

 

Zuzana Čapčíková

Dobrovoľníctvo vás dostane na miesta, kde by ste sa inak nedostali. Dá vám zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete. Zoznámi vás s aktívnymi ľuďmi, ktorí chcú svojou troškou zmeniť svet k lepšiemu. Na práci dobrovoľníka mám najradšej, keď si po vyčerpávajúcom dni ľahnem do postele s pocitom zadosťučinenia, že som pomohla tam, kde moju pomoc potrebovali. Že som deň prežila naplno s ľuďmi, ktorí sú mojou inšpiráciou. S takými, ktorí majú rovnaké hodnoty ako ja a dobré nápady, ktoré aj mňa dokážu posunúť ďalej."

 

Chcem sa stať dobrovoľníkom

Ak máte záujem stať sa dobrovoľníkom NKN, ozvite sa nám:

nzakopcanova@nkn.sk
tel.: 037 741 43 45 

Nájdete nás aj na facebooku:)

Staň sa dobrovoľníkom inej organizácie

Viac informácií nájdeš na www.dobromapa.sk