logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

DOBROMAPA

 

1. On-line mapu dobrovoľníckeho potenciálu Nitrianskeho kraja spravuje Nitrianska komunitná nadácia (NKN) a členovia Mladých nitrianskych filantropov (MNF). 

 

Nitriansky kraj má svoju DOBROmapu

Mladí nitrianski filantropi a Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s 30 neziskovými organizáciami z Nitrianskeho samosprávneho kraja pripravili 16. septembra 2014 na Svätoplukovom námestí v Nitre jedinečné podujatie s názvom Živá mapa – dobrovoľníci na ulici. Cieľom podujatia bolo uvedenie do života 1. dobrovoľníckej online mapy mladých ľudí nitrianskeho kraja, ktorej vznik bol oficiálne odštartovaný vypustením 140 balónov.

DOBROmapa

DOBROmapa sa nachádza na webovej stránke www.dobromapa.sk. Momentálne je v nej zachytená činnosť viac ako 55 skupín mladých dobrovoľníkov a organizácií pracujúcich s mladými ľuďmi. Pôsobia v nitrianskom kraji a ich základným poslaním je pomoc iným. Mapa slúži ako „živá databáza“ a umožňuje širokej verejnosti a záujemcom o dobrovoľníctvo ľahké zorientovanie sa v organizáciách, ich činnosti a základných informáciách. „Do mapy sa môžu priebežne pridávať organizácie aj neformálne skupiny z kraja, ktorým nie je cudzie „robenie“ dobra. Budeme sa veľmi tešiť, keď sa do mapy bude pridávať stále viac takýchto skupín a v našom kraji podporíme filantropiu a dobrovoľníctvo, “ uviedla Petra Hadžová, PR manažérka Nitrianskej komunitnej nadácie. Patrónom DOBROmapy je Matúš Sitkey, dobrovoľník, ktorý mapu pripravuje už viac ako pol roka.

Ako to celé začalo?

Nadácia od roku 2003 vedie tím mladých dobrovoľníkov pod názvom Mladí nitrianski filantropi. Vďaka grantovému programu zameranému na mladých ľudí sme spoznali ich potrebu pomáhať si, sieťovať sa a vzájomne vymieňať skúsenosti. A preto sme sa spoločne s mládežníckymi organizáciami rozhodli zriadiť 1. on-line mapu dobrovoľníckeho potenciálu Nitrianskeho kraja a vytvoriť tak fungujúcu platformu dobrovoľníkov a posúvať hranice neziskového sektora v kraji. DOBROmapa bola oficiálne spustená 16. septembra 2014 na podujatí ŽIVÁ MAPA – dobrovoľníci na ulici, kde sa predstavili neziskové organizácie z celého kraja. 

Pridajte sa do mapy

Do mapy sa môže pridať každá nezisková organizácia či neformálna skupina, ktorá pracuje na báze dobrovoľníctva, vyznáva myšlienky filantropie a pomoci iným. 

Viac informácií nájdete na www.dobromapa.sk a na facebooku DOBROmapa

Vyplň online DOTAZNÍK:

Dotazník pre organizácie

Dotazník pre neformálne skupiny