logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Klub darcov 2014

Šťastný a veselý Klub darcov prebehol v prvú adventnú nedeľu, 30. novembra, v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Jeho 11. ročník bol rekordný nielen počtom 227 darcov, podporou všetkých 6 nápadov, ale najmä vyzbieranou sumou 7 258,60 €. Peniažky sa podarilo získať aj vďaka nezvyčajným stávkam.

Ako prebiehal Klub darcov 2014?

Podujatie sa po prvýkrát konalo v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Počet členov klubu je každý rok iný. V roku 2014 bolo našou métou nájsť do 25. novembra 200 darcov. Pridalo sa celkom 227 Nitranov ochotných podporiť miesto, kde žijú. Na podujatí sa zišlo viac ako 140 ľudí. Každý darca mal na slávnostnom stretnutí právo rozhodnúť, ktoré 3 zo 6 nápadov svojím hlasom podporí. Sčítavacia komisia zložená z členiek Klubu darcov Melindy Mikleovej, Stanky Blahovej a Marianny Takáčovej oznámila, že hlasovanie bolo tento rok veľmi tesnéS počtom 53 získali druhé miiesta projekty Združenia Storm s nápadom priniesť odborníkov ako sú lekár a právnik za ľuďmi, ktorí žijú „na ulici“. Grant získala aj neformálna skupina troch športovcov – Daniel Sitáš, Tomáš Madleňák a Matúš Vaško, ktorí chcú v Nitre formovať pekné telá pomocou street workout parku. 

Najvyššiu priazeň darcov s počtom 55 získal drumpoint 2015 – Medzinárodný festival bubnov, ktorý pre Nitru zorganizuje OZ Tambores. Klub darcov im dal dôveru už po druhý raz, minulý rok totižto získali vôbec svoj prvý grant, vďaka čomu zorganizovali 1. bubenícky festival v Nitre. Budúci rok sa môžeme tešiť nielen na vystúpenia kapiel z krajín V4, ale aj z Nemecka, Guatemaly a Brazílie. No ani ostatné projekty neobišli naprázdno - veď čítajte ďalej :)

 

STÁVKY KLUBU DARCOV 2014

Cieľom NKN je v Nitre zatraktívniť darcovstvo a vzájomnú pomoc, a preto vyzvala tváre Klubu darcov na stávku. Miriam Šmahel Kalisová, Štefan Pčelár a Miroslav Stoch svoju stávku prehrali, lebo tohtoročný cieľ nájsť 200 darcov pre Nitru bol nielen splnený, ale aj prekročený o viac ako 10 %. 

1. Stávka znela:
Ak nájdeme 100 a viac darcov do Klubu darcov 2014 
– Miriam Šmahel Kalisová vlastnoručne napečie svoje vychýrené francúzske makrónky. 

Stávka sa podarila: Mirka piekla 2 noci, pre istotu napiekla 260 makrónkov, prišla na podujatie aj so svojím manželom Martinom Šmahelom a dcérkou Miou.

2. Stávka znela:  
Ak nájdeme 150 a viac darcov do Klubu darcov 2014
– Itcho Pčelár sa špeciálne pre Klub darcov 30. novembra 2014 predvedie v roli operného speváka. 

Stávka sa podarila: Itcho vystúpil s 19členným zborom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a v ich nádhernom prevedení odznela skladba Vivo per lei od Andreu Bocelliho. Itcha na podujatí sprevádzala mamina a sestra.

3. Stávka znela: Ak nájdeme 200 a viac darcov do Klubu darcov 2014
– Miroslav Miňo Stoch zdvojnásobí peniaze členov Klubu darcov (Miňo pridá k existujúcej sume rovnakú sumu zo svojich peňazí)
Stávka sa podarila: Miňo sa síce podujatia zúčastniť pre svoje futbalové povinnosti v Spojených arabských emirátoch nemohol. No nechal nám odkaz: 
„Nitra je moja srdcovka a som smutný, že nemôžem byť s vami. Nechcem však, aby niekto odchádzal smutný z tohto podujatia, a preto som sa rozhodol venovať granty v hodnote 500 € aj ďalším trom projektom. Zvyšnú sumu venujem nadácii za ich neúnavnú prácu pre naše rodné mesto.“ Prekvapení grantisti neskrývali radosť. „Stocha som veľmi neregistrovala, no sľubujem, že odteraz to bude môj najobľúbenejší futbalista. Za tie peniaze urobíme fantastickú komunitnú akciu, na ktorú vás všetkých pozývame,“ tešila sa Barbora Mlejová zo Zelenej Zebry. Granty získali aj Rytiersky rád sv. Gorazda a tab_Lab. 

 PODPORENÉ PROJEKTY

FOTOGALÉRIA

ČLENOVIA KLUBU DARCOV 2014

PARTNERI

Nitrianska komunitná nadácia zaznamenáva rok čo rok väčší záujem o filantropiu. Klub darcov je jedinečný program, kde jednotliví darcovia plnia zároveň aj úlohu grantovej komisie a sami rozhodujú, čo podporia. V meste pod Zoborom bude o ďalších 6 dobrých nápadov viac. Klub darcov si na svoje konto pripisuje už 77 verejnoprospešných aktivít, do ktorých samotní Nitrania investovali už 42 500 €. Všetky projekty sú dlhodobé a užitočné pre obyvateľov Nitry.