logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Fond Bona via

 

 

 

Fond Bona via podporuje dopravnú výchovu detí a mládeže a projekty zamerané na zvyšovanie ich bezpečnosti v cestnej premávke. Jeho zakladateľom je pán Ing. Andrej Sitkey z Okresného dopravného inšpektorátu v Nitre. Dnes sa vďaka fondu môžeme pýšiť niekoľkými dopravnými ihriskami, vyučovaním dopravnej výchovy a rôznymi dopravnými pomôckami v nitrianskych školách, ale aj autorskou publikáciou zakladateľa fondu s názvom Dopravná abeceda.

 

 

Ing. ANDREJ SITKEY, zakladateľ fondu,
Okresný dopravný inšpektorát v Nitre

„Neviem uviesť, koľkým dopravným nehodám, resp. zraneniam detí sme zabránili. Ak sme však zabránili zraneniu len jedného dieťaťa, tak cieľ našej činnosti bol splnený."

„Pred založením fondu som v rámci svojho zamestnania organizoval preventívne projekty zamerané na zvyšovanie bezpečnosti detí v cestnej premávky. Pri ich organizovaní som narazil na problém nedostatku finančných prostriedkov, nezáujem a pasivitu zainteresovaných strán. S cieľom zmeniť tento stav som v roku 2004 založil pri Nitrianskej komunitnej nadácii fond Bona via. Od založenia fondu bolo podporených viac ako 50 projektov. Na mnohých projektoch som sa osobne zúčastnil a s potešením môžem konštatovať, že v školstve pracuje veľa iniciatívnych ľudí, ktorí vedia spracovať kvalitný projekt a záleží im na bezpečnosti detí v cestnej premávke. Na druhej strane, menší optimizmus zdieľam v oblasti podpory fondu zo strany darcov najmä podnikateľských subjektov.“